shoes-634530_640

Jak nosić buty na obcasie?

Nadchodzi lato. To czas, w którym chętniej zakładamy spódniczki i chętniej chwalimy się naszymi opalonymi nogami. Kiedy mamy na sobie sukienkę, najchętniej zakładamy do niej szpilki lub sandały na obcasie – nasze nogi wyglądają w takich butach naprawdę korzystnie, a my czujemy się dzięki nim bardziej atrakcyjne. Co zrobić, aby nasze stopy wyglądały naprawdę powabnie i w jaki sposób zminimalizować nieprzyjemne skutki noszenia obcasów?

Przede wszystkim: zadbaj o stopy

Aby uniknąć wpadki związanej z wyglądem twoich stóp, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zafunduj im domowe SPA. W sklepach są dostępne specjalne skarpetki złuszczające, które zakłada się na noc. Możesz też wykonać peeling. Następnie pozbądź się zrogowaciałego naskórka i nasmaruj stopy odżywczym kremem. Ostatnim krokiem do pięknych i zadbanych stóp jest pomalowanie paznokci – zaszalej i wybierz jakiś żywy, letni kolor.

Kup odpowiednie buty

Dobierz odpowiednie buty na obcasie do swojego stylu życia i ubierania. Muszą pasować do ciebie idealnie! Wybierz taki wzór, który będzie odpowiedni do różnych kreacji. Najważniejsze, aby buty były wygodne. Nie przesadzaj z wysokością obcasa, gdyż istnieje pewna granica, po przekroczeniu której przestajemy wyglądać kobieco, a zaczynamy budzić współczucie. Niewygodne buty będą w stanie zepsuć nam każde wyjście czy imprezę.

Nie noś obcasów zbyt często

Warto wysokie buty nosić na zmianę z innymi, na przykład balerinami czy trampkami. Nadużywanie szpilek grozi niestety bólami kręgosłupa, gdyż w trakcie ich noszenia nasze plecy są bardzo obciążone. Zadbajmy o swoje zdrowie, gdyż nawet w płaskich butach możemy wyglądać kobieco i powabnie. Umiar należy zachować we wszystkim.

Zamień obcasy na platformy lub słupki

Wyglądają nad wyraz atrakcyjnie, ale są po stokroć wygodniejsze. Buty na platformach czy słupkach zapewniają większą stabilność, a co za tym idzie, mniej obciążają nasz kręgosłup i stopy. Nasz wygląd nie straci na atrakcyjności, a dyskomfort związany z noszeniem wysokich butów zostanie znacznie zminimalizowany.

Poproś o masaż

Po całym dniu biegania w szpilkach dobrze jest znaleźć choć 10 minut na masaż stóp. Jeśli obok nie ma nikogo, kto mógłby nam w tym pomóc, wykonajmy go same. Przyniesie on odczuwalną ulgę dla naszych zmęczonych i obolałych stóp.

Zakup specjalne wkładki

W sklepach obuwniczych można nabyć specjalne żelowe wkładki, które mają na celu zminimalizowanie nieprzyjemnych odczuć związanych z noszeniem szpilek. Warto się w nie zaopatrzyć, gdyż bardzo poprawiają one komfort chodzenia i sprawiają, że ból jest mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>